Instalacja urządzenia IMPULS, wiadomości ogólne

IMPULS  może być zamontowany przez każdego wprawnego majsterkowicza zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. System instaluje się bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do domu za wodomierzem.


Takie miejsce montażu zagwarantuje pełną ochronę całego obiegu i wszystkich urządzeń do niego wpiętych. Wystarczy zachować odpowiednie parametry przy instalacji co pokazuje zdjęcie na dole. 

UWAGA!
Cewki muszą być umieszczone na równej części rurociągu i w dostatecznej odległości od innych struktur rurociągu (kolanek, trójników itp). Minimalna odległość musi być większa niż trzykrotny wymiar średnicy zewnętrznej, na których rurociąg jest instalowany. W przypadku niedostępności miejsca dopuszcza się zmniejszenie odległości między cewkami do 100 mm. Skróci się jednak tym samym długość aktywnej kolumny, dzięki której urządzenie jest aktywne.

UWAGA!
Jeśli posiadacie państwo pompę cyrkulacyjną, to proszę pamiętać że montaż urządzenia IMPULS musi być założony za pompą cyrkulacyjną, ponieważ pompa cyrkulacyjna rozbija monokryształ dzięki któremu kamień ma się nie osadzać i nie być twardy, dlatego montaż urządzenia odbywa się za pompą cyrkulacyjną.

IMPULS doskonale współpracuje z każdym rodzajem rur dostępnych na rynku. Do rur warstwowych, tworzywa sztuczne, rury stalowe oraz miedziane. 


Gdzie zamontować urządzenie IMPULS?

IMPULS EKO i STANDARD przeznaczony jest m.in do zabezpieczania instalacji w domu, mieszkaniu, biurze czy całego pionu w bloku mieszkalnym. Dlatego też powinien być zamontowany zaraz za licznikiem wody. Takie miejsce montażu zagwarantuje pełną ochronę całego obiegu i wszystkich urządzeń do niego wpiętych. 


Jak poprawnie zamontować urządzenie IMPULS EKO?

IMPULS EKO może być zainstalowany bezpośrednio przez użytkownika. Przed instalacją należy sprawdzić twardość całkowitą wody żeby wiedzieć ile zwojów jest nam potrzebne nawinąć do prawidłowego działania. Materiał rury nie ma wpływu na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia (wyjątkiem są ołowiane rury). IMPULS EKO może być zamontowany poziomo lub też pionowo. Wymagane miejsce to 150 - 300 mm.

 1. Generator impulsów przymocować do rury lub innej powierzchni za pomocą dołączonych uchwytów, zwracając uwagę na to, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne.
 2. Przewód impulsowy owinąć na poziomą lub pionową część rurociągu.
  UWAGA!
  Jeśli cewki nie będą nawinięte zgodnie z kierunkiem przedstawionym na poniższym zdjęciu urządzenie nie będzie działać.
  Minimalna ilość nawinięć cewek to 13 z jednej strony. Jeżeli można na rurze nawinąć więcej zwoi, niż 13 - warto to zrobić. Spowoduje to mocniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego.
 3. Końce cewek przymocować za pomocą dołączonych opasek zaciskowych tak, aby oba końce przewodu miały podobną długość umożliwiającą użycie zacisku.
 4. Przewód impulsowy należy zewrzeć ze sobą, przez dołączony do zestawu zacisk (przy użyciu kombinerek).
 5. Podłączyć zasilanie do urządzenia. Powinna zaświecić się niebieska dioda LED.

UWAGA!
Proszę pamiętać że ilość zwojów powinna być taka sama po jednej stronie i po drugiej.


Jak poprawnie zamontować urządzenie IMPULS STANDARD?

IMPULS STANDARD może być zainstalowany bezpośrednio przez użytkownika. Przed instalacją należy sprawdzić twardość całkowitą wody żeby wiedzieć ile zwojów jest nam potrzebne nawinąć do prawidłowego działania. Materiał rury nie ma wpływu na prawidłowe funkcjonowanie urządzenia (wyjątkiem są ołowiane rury).

IMPULS STANDARD może być zamontowany poziomo lub też pionowo. Wymagane miejsce do 400 mm

Uchwyty urządzenia przystosowane są do montażu na rurę oraz do ściany. Przewody impulsowe muszą być nawinięte w tym samym kierunku, a ilość zwojów uzależniona jest od twardości wody.

 1. Urządzenie przymocować do rury, ściany lub innej powierzchni za pomocą dołączonych śrub zwracając uwagę na to, aby w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne. 
 2. Przewód impulsowy owinąć na poziomą lub pionową część rurociągu. Końce cewek przymocować za pomocą dołączonych opasek, tak aby oba końce przewodu miały podobną długość. Minimalna ilość nawinięć cewek to 13 z jednej strony. Jeżeli można na rurze nawinąć więcej zwoi, niż 13 - warto to zrobić. Spowoduje to mocniejsze oddziaływanie pola elektromagnetycznego.
  UWAGA!
  Jeśli cewki nie będą nawinięte zgodnie z kierunkiem przedstawionym na poniższym zdjęciu urządzenie nie będzie działać.
 3. Przewody impulsowe podłączyć do konkretnego wejścia np. COMMON OUTPUT + METAL lub PLASTIC. Kombinacje „COMMON OUTPUT + METAL” stosujemy gdy rurociąg jest metalowy, a „COMMON OUTPUT + PLASTIC” gdy rurociąg jest wykonany z PVC.
 4. Podłączyć zasilanie do urządzenia. Powinny zaświecić się diody lub dioda, zależnie od typu urządzenia.
  UWAGA!
  Proszę pamiętać że ilość zwojów powinna być taka sama po jednej stronie i po drugiej.