Jak sprawdzić czy urządzenie działa poprawnie?

Najprostszą domową metodą jest sprawdzenie czy kamień w czajniku jest twardy czy miękki. 


Metoda Domowa - Wersja 1

Podczas gotowania wody dochodzi do zagęszczenia roztworu wody, a H2O odparowuje. Często gotując wodę nie korzystamy ze 100% świeżej wody, którą wlewamy do czajnika. Po paru godzinach gotowania, gdy nie wlewamy świeżej wody, gotujemy wodę, która wcześniej już była gotowana. Następuje kolejne odparowanie podczas gotowania i tak w czajniku powstaje coraz to większe zasolenie, a kamień zaczyna obrastać płytę grzewczą lub grzałkę. 
Twardy kamień to taki, który można usunąć tylko kwaskiem cytrynowym lub inną miksturą odkamieniającą dostępną w sklepach sprzedających AGD. 
Jeżeli korzystasz z generatora impulsowego do uzdatniania wody, a w czajniku tworzy się twardy monolit kamienia, który ręcznie nie można usunąć to znaczy że urządzenie nie działa!

Woda, która zostanie poddana generatorowi IMPULSOWEMU zostaje uzdatniona polem elektromagnetycznym lub elektrostatycznym i wodorowęglan wapnia zamienia się w monokryształ.
Efektem tego jest to, że po przegotowaniu wody kamień nie będzie przylegał na stałe do dennicy lub grzałki w czajniku. Czajniki są wyposażone w sitka filtracyjne po to aby kamień, który się oderwie nie przedostawał się do zaparzanej herbaty lub kawy. Pamiętaj też, aby co jakiś czas przepłukać czajnik i zawiesinę wylać na zewnątrz. 

Jeżeli generator impulsowy działa poprawnie wystarczy przetrzeć gąbką stroną szorstką wewnątrze czajnika, aby miękki osad oczyścić beż żadnej chemii. Efektem tego jest czysty czajnik.

Metoda domowa - wersja 2 

Jeżeli nie masz czasu aby przeprowadzić powyższe doświadczenie, a posiadasz założony generator na swojej instalacji w domu to odłącz go na 3-5 dni i wtedy sprawdź kamień w czajniku powinien być twardy jak skała.