WARTO ZOBACZYĆ - Ochrona twoich kosztów i zdrowia

Urządzenie IMPULS to również jeden ze sposobów na ograniczenie kosztów ogrzewania i wszystkich urządzeń do niego wpiętych. Jego montaż przed doprowadzeniem wody do kotła i grzejników zmniejszy odkładanie się kamienia w tych urządzeniach, co podwyższy ich wydajność i zmniejszy wydatki.

Kamień kotłowy osadza się na wewnętrznych ściankach kotłów, czajników, garnków i bojlerów, na elementach podgrzewających wodę (np. na powierzchni grzałek elektrycznych) oraz w instalacjach, w których występuje gorąca para wodna.

Twarda woda może powodować różne usterki w urządzeniach elektrycznych, np. w pralce, czajniku elektrycznym, ekspresie do kawy itp. Problemy pojawiające się w instalacji, w której występuje kamień kotłowy, kończą się kosztownymi naprawami, przedwczesnym zużyciem sprzętów AGD, większym zużyciem środków czyszczących i koniecznością stosowania chemii. Kiedy myślimy o likwidacji kamienia w wodzie to często zakładamy wielkie i nie wygodne stacje do uzdatniania wody, takie stacje nie są do końca zdrowe ponieważ, po pierwsze taka stacja do uzdatniania wody zajmuje bardzo dużo miejsca, po drugie z wody zostają wypłukiwane bardzo ważne pierwiastki które są potrzebne w wodzie dla człowieka, należy podkreślić, że znaczenie dla zdrowia człowieka mają wody zawierające odpowiednie ilości biopierwiastków jak: magnez, wapń, wodorowęglany, chlorki, sód, siarczany, fluorki, jodki, żelazo i dwutlenek węgla. Tylko ich optymalna, a nie minimalna ilość w wodzie, szczególnie magnezu i wapnia ma znaczenie dla zdrowia człowieka, cytat prof. Juliana Aleksandrowicza, który powiedział „Zdrowie i życie człowieka zależy w dużej mierze od rodzaju i jakości wody, którą na co dzień pije” urządzenie IMPULS nie likwiduje nam potrzebnych pierwiastków.

Po trzecie takie stacje to większy koszt dla domu od 2000zł do 3500zł, oraz większy koszt eksploatacyjny, jeden worek 25kg soli kosztuje około 25zł, który schodzi w około 3 miesięcy czyli na rok to koszt około 100zł, bardzo często też do tych stacji są montowane filtry które też co jakiś czas trzeba wymieniać co się wiąże z dodatkowymi kosztami. Dodatkowo musimy sprawdzać czy sól się nie skończyła i czy filtr nie nadaje się już do wymiany, jest to dość uciążliwe i nie wygodne dla nas, należy też pamiętać o wysokim serwisie za który też mało nie zapłacimy, gwarancja na popualarne uzdatniacze wody to 2-3 lata, IMPULS daje gwarancje aż na 10lat. Urządzenie IMPULS to tylko kwestia zamontowania na rurze i podłączenia do prądu, urządzenia z serii  IMPULS Standard pobierają 6V prądu, koszt roczny to około 36zł. Kiedy zakładamy takie stacje, w głowie mamy tylko jedną myśl ,,chce się pozbyć kamienia, bo wszędzie go widać i wszystko jest przez kamień zniszczone" po to właśnie to robimy.

Urządzenie IMPULS nie likwiduje kamienia w wodzie, ale zmienia jego strukturę wodorowęglanu wapnia w monokryształ, normalnie kamień jest jak rzep, przywiera do powierzchni, osadza się i buduje strukturę wodorowęglanu wapnia i niszczy krany, armaturę, zapycha rury itp. Dzięki zastosowaniu urządzenia IMPULS kamień nie osadza się, nie przywiera do powierzchni zostaje po prostu wypłukiwany robi się z niego coś jak miękii piasek. Dzięki urządzeniu IMPULS i takiej pracy zostają zachowane ważne pierwiastki w wodzie, które są potrzebne organizmowi człowieka do prawidłowego życia. Czy nie o to właśnie nam chodzi? Najlepszy efekt widać w czajniku, jeśli ktoś ma kamień na dnie czajnika to szybko zauważy, że zacznie sam odpadać od powierzchni, po czym nie będzie się osadzał, będzie jedynie wypłukiwany, widać to najlepiej na załączonych zdjęciach