Spółdzielnia obniżyła twardość wody.

Problem twardości wody można rozwiązać inną metodą, która prawie nie generuje kosztów. Dla budynku w którym jest 360 mieszkań koszty eksploatacyjne to ok 60 zł/ rok

Jest to metoda elektromagnetyczna na urządzeniach typu IMPULS PRO, która zmienia wodorowęglan wapnia w mono kryształ. Tak przygotowana woda blokuje możliwość tworzenia się twardego kamienia.
Oprócz tego technologia ta podczas pracy urządzenia oczyszcza starą instalacje. Kiedy nastąpi oczyszczenie instalacji do materiału pierwotnego np. stal i pochodne technologia ta wytwarza warstwę ochronną korzystając ze zjawiska elektroforezy. Po takiej technologi w wodzie pozostaje pył, który jest już wytrącony a nie ma możliwości tworzyć twardych osadów. Na dzień dzisiejszy jest to najlepsza metoda, która wstrzymuje powstawanie twardych osadów, a to jest problem z który wszystkich irytuje. Efekt zmiany na monokrtształ utrzymuje się w przepływie do paru kilometrów więc śmiało można stosować takie rozwiązania dla spółdzielni mieszkaniowych jak i budynków wielorodzinnych.
W budynku który zamieszkuje kilkadziesiąt rodzin koszty zakupu urządzenia sięgają jednorazowo kilkudziesięciu złotych. Obecnie w Polsce mamy zainstalowane ponad tysiąc urządzeń które pracują bezawaryjnie i stały się wyznacznikiem nowych standardów zabezpieczających wszystkie urządzenia narażone na twardą wodę.

Link do strony http://www.jaroslawska.pl/artykul/11906?fb_action_ids=1339140176145775&fb_action_types=og.comments&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B590833534352544%5D&action_type_map=%5B%22og.comments%22%5D&action_ref_map=%5B%5D